2010-2011 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR

Yeni bir eğitim öğretim yılına yeni umutlarla giriyoruz.
Herkesin kendine koyduğu hedefler doğrultusunda başarılı bir eğitim öğretim yılı gerçekleştrimesini temenni ediyoruz.

Biliyoruz ki başarıyı yakalamak için bu günden geleceğe dair planlarımızı iyi yapmamız gerekiyor..

Yıllarca milli eğitime hizmet etmiş bir eğitimci olarak çocukları için her fedakarlığa hazır olan pek çok velinin, çocugun duygusal, sosyal, özbenliğinin geliştirilmesinde çok araştırıcı olmadıklarını gözlemledim. Oysa ki çocuklarımızı çok yönlü yetiştirmeliyiz.

Çocuklarımızı çok yönlü yetiştirmenin anahtarı ise bir çok aktivite ile kendi özgüvenini kazanmasından geçer.

Bu aktivitelerden biride satrançtır. Çocuk gelişimi uzmanları ve psikologların öneriside çocuklarımızı satranca yöneltmektir.

Satranç sadece bir oyun değildir, çocuklarımızı hayata hazırlayan çok yönlü bir uğraştır.

Biz NİLÜFER SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ olarak; bu yılda da Bursa satranç eğitim çıtasını üst seviyelere çıkarmanın, kendi standartlarımızı yükseltmenin gayreti içinde bulunacağız. Bunun için eğitim öğretim kadromuz sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin müstesna ayrıcalıklı üst düzey kadrosudur.

Bu gücümüzü, yıllarca TSF. İş bankası birinci ligde oynayan satranç takımımız (bkz. Tophane mes. Lis. Spor kulubü) oyuncuları olmamız sayesindedir.

Gelin çocuklarımızı bilgisayar bağımlılığından kurtaralım.. Kişiliğinin gelişmesi, çok yönlü düşünmesi, programlı olabilmesi, dikkatini toplayabilmesi, derslerinde başarıya ulaşması için Satranca yönlendirelim.
Saygılarımızla…

Share