2010 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası

2010 TÜRKİYE YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI ANTALYA’DA SONA ERDİ.

Nilüfer Satranç Eğitim Merkezi’nden öğrencilerimiz ve Satranç ligi takımımızın Tophane Mes. Lis. Spor Kulubü) oyuncuları, 2010 TÜrkiye yaş grupları maçlarını başarıyla tamamladılar.


Çağatay Burcu, Batuhan Daştan, Ege Köksal

Tophane Mes.Lis. spor kulübü satranç takımı oyuncularımızdan BATUHAN DAŞTAN 14yaşta 8.5 puan toplayarak Türkiye 1. si olmuştur.


Batuhan Daştan

Kulubümüz oyuncularından EGE ÇELİK 230 kişinin yarıştığı 10 yaşta 8 puanla milli takım havuzuna girmeyi başarmıştır.


Ege Çelik

10 yaşta yarışan diğer NİSEM oyuncularımızdan Hakan Arda Aydın 6.5 puan – Erim Turgut Emel 6 puan – Atakan Sayın 5.5 puan – Mehmet Tekin 5 puanla turnuvayı tamamlamışlardır.

12 yaş grubunda yarışan kulubümüz oyuncularından Anıl Berk ERDOĞAN turnuvaya iyi başlayıp 166 kişi arasında 5. sıraya kadar yükselmesine rağmen, son 2 maçındaki şansızlığı, dereceye girmesini engelledi. Anıl turnuvayı 6.5 puanla tamamladı.

Anıl Berk Erdoğan

Kulubümüz oyuncularından 16 yaşta yarışan ikizlerden Burak KOMUT 1.nin 8.5 puan aldığı grubunda 8 puan alarak 4. sırada tamamladı ve Milli takım havuzuna girmeyi başardı. Kaan KOMUT ise 7 puanla turnuvayı bitirdi.


Burak Komut, Kaan Komut

16 yaş kızlarda Suna ŞANAL 5.5 puanla grubunu 6.sırada tamamlayıp Milli Takım Havuzuna girmeyi başarmıştır.


Sunal Şanal

12 yaş kızlarda yarışan kulubümüz oyuncularından Nisan ULUSOY 5.5 puanla turnuvayı tamamladı.

NİSEM (Nilüfer Satranç Eğitim Merkezi) olarak ilk katıldığımız Türkiye çapındaki bu yarışmada hem büyük bir başarı, hem de bir çok tecrübe kazandık; Bundan sonraki turnuvalarda oyuncularımızın çok daha başarılı olacağına inanıyoruz.

Saygılarımızla,

Nilüfer Satranç Eğitim Merkezi

FOTOĞRAFLAR

10 YA Sıralaması

12 YA Sıralaması

14 YA Sıralaması

16 YA Sıralaması

18 YA Sıralaması

Turnuvanın Resmi Web Sitesi

Share