2010 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası


Anıl Berk Erdoğan

TÜRKİYE YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI ANTALYADA DEVAM EDİYOR.

Ülkemizin tüm il ve ilçelerinin en iyi oyuncularının katıldığı (yaklaşık 1200) her yıl yapılan şampiyonaya NİSEM (Nilüfer satranç eğitim merkezi) ilk defa katılmasına rağmen oyuncularımız fırtına gibi esmeye devam etmektedir.

7. turun tamamlandığı bu gün (28.01.210.) NİSEM oyuncuları >> ANIL BERK ERDOĞAN, EGE ÇELİK, MEHMET TEKİN, ERİM TURGUT EMEL, HAKAN ARDA AYDIN, ATAKAN SAYIN, birbirinden güzel maçlar çıkartmaktadırlar.

12 yaşta yarışan yıldız adayımız Anıl Berk Erdoğan, 7.turda kendisinden çok UKD’li ve tecrübeli Antalyalı rakibini, kale fedası yaparak yenmesi izlenmesi gereken bir oyundu. Anıl 166.kişinin yarıştığı 12 yaş grubunda 6 puan toplayarak 5. sırada.

10 yaşta yarışan yıldız adaylarımızdan Ege Çelik, 3. turda kendi oyuncumuz (NİSEM) Erim Emelle karşılaşması şansızlığımızdı. 230 kişinin yarıştığı 10 yaşta Ege 5.5 puanla 16. sırada yer almaktadır.

10 yaşta yarışan diğer yıldız adaylarımızdan Mehmet Tekin 5puan,, Erim Emel 4,, Hakan Arda Aydın 4,, Atakan Sayın 3 puanla NİSEM olarak katıldığımız bu büyük turnuvada kulubümüzü büyük bir başarıyla temsil etmektedirler.

Türkiye İş Bankası Satranç Liginde oynayan Tophane Meslek Lisesi Spor Kulubümüzün oyuncuları da birbirinden güzel oyunlar çıkarmaktadırlar.

14 yaş grubunda kulubumüz oyuncusu BATUHAN DAŞTAN grubun şampiyon adayı dır.

12 yaş kızlarda kulubümüz oyuncusu Nisan Ulusoy güzel maçlar çıkartmaktadır.

16 yaş kızlarda Suna Şanal 4. sıradadır.

16 yaş erkeklerde kulubümüz oyuncuları ikizler Burak Komut , Kaan Komut başarılı maçlar çıkartmaktadırlar.

Antalya da 31.1.2010 Pazar gününe kadar devam edecek maçları internetten canlı izlemek isteyen satranç severler Türkiye satranç federasyonu sitesine girecekler. Turnuvanın Resmi Web Sitesi‘ne girdikten sonra Canlı yayın’a tıklayarak 12 stadyumda 120 maçı naklen izleyebilirler.

Canlı Yayınlar

Saygılarımızla – NİSEM

FOTOĞRAFLAR Kaynak: Turnuvanın Resmi Web Sitesi

Share