2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLARKEN…..

Yeni bir eğitim öğretim yılına  heyecan ve yeni umutlarla giriyoruz.  Tüm ülkemize hayırlı olsun. Biliyoruz ki başarıyı yakalamak için ilk  günden geleceğe dair planlarımızı iyi yapmak zorundayız.

Her anne baba çocuklarının her zaman başarılı ve daima ilk sıralarda olmasını  ister.Bunu yakalamak içinde emek ister,zaman ister ,çalışmak ister.maddi manevi fedakarlık ister.

Ülkemizde genel kanı  hayattaki başarıların tek yolu sadece okul derslerinde olduğunu zannetmektir.. Tabii ki okul dersleride çok çok önemlidir. Oysaki gelişmiş tum ülkelerde ki   veliler  okulun yanında çocuklarını olabildiğince başta satranç olmak üzere  çok farklı aktivitelere yönlendirip çocuklarının çok yönlü gelişmesini sağlamak isterler. Artık ülkemizde de hem veliler hem çocuk gelişim uzmanları hemde psikoloklar cocukların değişik aktiviteleri yanında öncelikle  satrançla tanışmalarını istemeleri çocuklarımız adına sevindirici bir durum.

Satranç sadece bir oyun değildir .İçinde bireyin  hayatta  karşılaşabileceği  olumlu ve olumsuzlukları  oyun içinde  yaşayarak gerçek hayatta hata yapmama derslerini almasını sağlayan geniş çaplı bir düşünce planlayıcısıdır.

Biz   NİSEMNİLÜFER SATRANÇ EĞT.MERK.SPOR KULÜBÜ   olarak  geçmiş yıllarda olduğu gibi  hem Bursada hemde Türkiye çapında ki başarılarımızla çıtamızı daima üst seviyelere çıkartma kendi standartlarımızı yükseltmenin gayreti içnde bulunacağız.

Satrancı yakından takip edenlerin NİSEM in başarılarını bildiklerine eminiz.Bu başarıyı yakalamada en önemli etken   EĞİTMENLERİMİZDİR  (Bak. Eğitmenler ).

NİSEMİN  bu başarısı Türkiye çapındaki başarılı  eğitim kadrosunun yanında  17 yıl    Tsf satranç liginde oynayan bu kadronun deneyimi ve  tecrübesidir.

Yıllarca Milli Eğitime hizmet etmiş bir idareci olarak ilkler çok önemlidir. Anne Babalar bilir ,çocuklarnın  ilk okula başlayacağı zaman ilk öğretmeninin seçimindeki titizliğini bir düşünün. Bu konuda ne kadar haklılar zira çocukların ilk öğrenmenleri gercekten çok önemlidir, o çoçugun tahsil hayatı , hayat başarısı gelecekteki istikbal yapı taşları o öğrenmenin sevgi ilgisi ile verilmişse işin pek çoğu başarılmış sayılır.

İlklere önem veren bilinçte  bir kurum olan NİSEM de dış kapıdan yüreği minik kuşlar gibi atarak giren bazılarının ürkek çekingen yapıda bazılarınında zekasını kontrol edemeden  her yöne atak yapan o minik yüreklerin aslında hep bekledikleri sevği ve ilgidir.Biz   beklediklerini biliriz onların bekledikleride NİSEM de pek çoktur.  İster çok sıkılgan ister çok hareketli olsun bu afacanlar sevgi yüklü davranışlarımız ve ilgimizle  en geç bir ayın sonunda gözle görülür olumlu davranışları izlenmekte  bu yeni durum  velilerini bile hayrete düşürmektedirler. (.Böyle olduğunu geçmiş öğrençilerimizden öğrenebilrsiniz)

NİSEMDE ilk öğrenenlere sınıf  ve drama öğretmeni çocuk psikolojisini bilen iyi bir satranç öğretmeni ilkleri vermektedir.

Hep ilkler önemli diyoruz ,bazı velilerimiz satranç öğretmeni seciminde de  ilkokul öğretmeni seçimindeki titizliklerini göstermeleri çocuklarının için ne kadar önemlidir.

Ya sonraki sınıflarda NİSEMDE neler yapılıyor :Milli takımlardan sorumlu Necmettin hocamızı gözetiminde tüm hocalarımızla  şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyoruz.        Saygılarımızla

NOT: 7.Eylül.2013  Cumartesi günü   başlıyoruz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share