NİSEMİN ÇOCUKLARI HOCALARI İLE ELO TURNUVASINDA

25-26-27.şubat 2011 tarihlerinde korupark satranç merkezinde 7 tur lu  ödüllü elo turnuvası başladı

131 oyuncunun katıldığı bu turnuva bizim için çok  çekişmeli ve çok ilginç geçecek,nedeni ise eğitim merkezimize (NİSEM) bağlı 4 -farklı oyuncu gurubuyla yarışıyor olmamızdan dır.1-.TSF. Birinçi lig takımımız oyucuları ve NİSEMİN hocaları ÖZEL CEBELLİ-İLKAY KOÇ-ÖZGE GÜRCAN yarışıyorlar.2-   NİSEMİN  çocuk yıldızları. 3-NİSEMDE  satranç dersi alan grammer beyaz yakalı teknik elemanları 4-NİSEMİN yıldızlarının babaları hep beraber yarışıyorlar.

Bundan önçe bu salonda yapılan Bursa birinciliği  turnuvasında kulübümüz TOPHANE SPOR KULÜBÜ SATRANÇ takımı oyuncuları ve NİSEMİN hocaları NECMETTİN KORKMAZ-ÖZEL CEBELLİ – İLKAY KOÇ  un arasındaki final maçları sonunda NECMETTİN KORKMAZ Bursa birincisi İLKAY KOÇ ikinci ,gecen senenin birincilerinden ÖZEL CEBELLİ de dördüncü olmuştu.

B u turnuvada da ÖZEL CEBELLİ ile İLKAY KOÇ un arasındaki maç birinciyi belirleyecektir.Bursada satrançı daha geniş kitlelere yaygınlaştırma gayretleri içinde olan bu güzel turnuvalarda nedense yıllardır sadece  NİSEMİN hocaları kendi kendileriyle oynayıp dururlar.Bu turnuvaları dahada renklendirmek daha çok kişinin dikkatine sunabilmek  gerektiğine inanıyoruz.

turnuvaya katılan tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz. .NİSEM

TOPHANE SPOR K.OYUNCULARI-NİSEM OYUNCULARI-GRAMMER ELM.-NİSEM BABALAR
Share