BABALARDA SÜPER SATRANÇCI OLDULAR

NİSEMİN  A takımında bulunan oyuncularımızın babalarıda satrançın gizemli güzellikleri içine   daldılar …Çocuklarının çalışmalarının bitmesini beklerken Mustafa BAYIR hocanın babalarınında sıkılmasını önlemek için önceleri sorduğu kolay satrançta 2 hamlede mat 3 hamlede mat sorularının yavaş yavaş çözmeleri satrança olan ilğilerini çok artırdılar….

  Daha sonra ekip olup en zor soruları çözerek çok mutlu oldular tabii çözemedikleri sorularda da ev ödevi olarak evlerinede götürdüler….(şaka)

Daha sonra bu babalar 2011 Bursa il birincilgi seçmelerine girip kendilerini denediler .NİSEMİN A takımıda bu turnuvaya girdiğinden  çocuklar ve babalar için unutulmaz anılar yaşandı .

 İl birinciliğinde babalar 2.5-3 puan toplayarak kendilerini kanıtladılar…Artık deneyimli birer satrançcı olan Hakan Ardanın babası Ceylan AYDIN-Dila Tuananın babası Hami Uçar -Ozanın babası Ayhan Önal -Çiğdemin babası Yücel Onur kuvvetli birer oyuncu oldular.

  NİSEMDE haftada 2 gün Mustafa BAYIR hocayla (simultane-aynı anda çok kişi ile oynama)Babalar maçları güle oynaya bol espirili kahkahalar içinde devam edip gidiyor…..sonuçlar nasılmı bitiyor?  kimmi kazanıyor ? tabiiki dostluk kazanıyor…..NİSEM.

Share

3 yorum

 1. Hami UÇAR

  sevgili MUSTAFA Hocam,

  Önce sorularla başlayıp devamında maçlara dönüşen ve sonunda turnuvaya katılmaya kadar uzanan satranç sevgisini ve bilgisini bizmle paylaştığın için teşşekkür ederim.Yaşamımıza kattığın yeni sayfada sizin engin tecrübelerinizden faydalanmak bizim için onurdur.Sevgilerimle…

 2. Necla Onur

  Mustafa Bey,

  Öncelikle sizi tebrik ederim, babaları hizaya getirmişsiniz:) Kara kara düşünüyorlar. Umarım bu durumları eve de yansır. Bu arada püf noktalarını sizden ayrıca öğrenmek isteriz:)
  Çalışmalarınızın devamını bekleriz. SAygılarımızla…

 3. yücel onur

  Mustafa bey son günlerdeki NİSEM deki çalışmalar babalar için de çok eğitici ve eğlenceli olmaya başladı.Bunun için sizi tebrik ediyorum.Yalnız bazı eksikler var, eşlendirme ve sonuçları sizin sitenize de yansıtırsanız çok sevinirim:) Çoculara da antalyada başarılar dilerim.saygılarımla..

Yorumlar kapatıldı.