BOZÖYÜK HALK EĞT.MERK.AÇIK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Bularistan-Gürcistan-Türkmenistan-Azarbeycan ve Türkiyeden 10 u FİDE ünvanlı 139  oyuncunun yarıştığı bu kuvvetli  turnuva sona erdi.

NİSEMİN Yıldızlarından U13 Anıl Berk Erdoğan-U12 Ege Çelik-u12 Atakan Sayın-U11 Hakan Arda Aydın-U11 Ozan Önal ın katıldığı bu turnuvayı oyuncularımız 9 tur sonunda   4.5 puan alarak  başarıyla tamamladılar. 

Bu turnuvada başarılı oyunuyla ANIL hepimizin takdirini kazandı.Turnuvaya  1661 elo puanıyla  76. sıradan katılan ANIL ilk turda Gürcistandan usta oyuncu  2448 Bagaturov Gıorgı ile berabere kalarak iyi bir başlangıç yaptı.

Anıl Berk ERDOĞAN Türkiye şampiyonlarında yarıştığı   9 turlu bu kuvvetli turnuvayı  tek yenilgi  ve 5.5 puanla 29cu olarak tamamladı.

ANIL 25-haziran-1.Temmuz 2012 tarihleri arasında Ankarada yapılacak Türkiye yıldızlar şampiyonasında da başarılı oyunlarıyla öne cıkacağından eminiz.

Her geçen gün başarılı  oyunlarıyla her tür satranç yarışmalarında  öne çıkan ( Türkiye cocuk ligi – son Bursa yaş grupları  Mayıs-Haziran turnuvaları) NİSEMİN yıldızları önümüzdeki zaman diliminde dahada başarılı olacaklarına inanıyor  Bursa değil Türkiyede de cok ses getireceklerine  eminiz çocuklarımıza çok güveniyoruz.

   Bu turnuvada başarılı olan ANIL-EGE-ATAKAN-OZAN veHAKANI tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TURNUVA İLK ÜÇÜ:

1-MUSTAFA YILMAZ                   8 puan

2-BURAK FIRAT                                7.5 puan

3-MERT YILMAZYERLİ              7   puan                   (eski  Top.mes.l.S.K.oyuncumuz )

ANIL BERK ERDOĞAN
Share