BULGARİSTAN ALBENA AÇIK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

25.Mayıs-3. Haziran 2012 Tarihleri arasında Bulgaristanda  Ustalar ve Gençler olmak üzere iki katagoride yapılan turnuva sonuçlandı.

  Ustalar katagorisi  beklenilenden   kuvvetli oyuncuların katılımı ile gerçekleşirken Ülkemizden Dragan Solak .Cankat Emiroğlu  . Ekaterina Atalık.  Yıldız Çavuşoğlu ile   Kulübümüz    ( Tophane Mes. Lis.Spor K.ne ) emek veren   oyuncularından  Bulg. GM Vasil spasov-Ervin Özkan-Batuhan Daştan  katılıp  başarılı maçlar çıkarmışlardır.- Gençler katagorisinde  ise  sadece  (  U16 da 2015  – U16 1948  Ukd.li ) oyuncu ile   U16 kuvvetli bir Çinli oyuncu katılmıştır. toplam  19 oyuncunun yarıştığı turnuvada   Ülkemizi 6 genç  oyuncu temsil etmiştir.. 

  Gençler katagorisinin   en şansız oyuncusu NİSEMİN Milli oyuncusu ÇİĞDEM ONUR du zira diger oyuncular hem Ukd.hemde yaş olarak  birbirlerine  denk hatta dahada düşük  oyuncularla   oynama şansı yakalarken,

     ÇİĞDEM ise hem yaş hem Ukd.si yüksek ( turnuva  Birinci-ikinci üçüncü ile arka arkaya oynaması şansızlıktı )  ilk maçında NİSEMDEN arkadaşı Ozan ÖNAL la başlayın Çiğdem ;    sıralamadaki yeri nedeniyle   önce  Turnuvada  Ukd (2015).sı en yüksek ve 16 yaşındaki Bul.( Dyulgerov Dimitar  ile  (turnuva üçüncüsü)   sonra yine turnuvanın . Ukd.yüksek 16 yaşındaki (Ukd.1948)  Çinli  (turnuva birincisi)  Zhong   Jiabao ile    son maçında da  turnuva ikincisi  Çinli U16   Li Zhaoyang  ile oynama şansızlığı yaşamasına rağmen Çiğdem Onur   turnuvayı  Ozan Önal la  birlikte  3.5 puanla tamamlamayı başarmışlardır.

Bulgaristanda Türkiyeyi başarıyla temsil eden tüm Türk  oyuncularımizi kutluyoruz.

ALBENA da Gençler eşlendirme fikstürü:   http://www.chess-results.com/tnr73967.aspx?art=4&lan=8&flag=30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Share