ÇİĞDEM ONUR AVRUPA 7.Sİ

Bulgaristan’ın Albena şehrinde 10 – 21 Eylül tarihleri arasında 2011 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası  gerçekleştirildi. . Türk sporcularımızdan ilk 10’da yer alan isimler ise şöyle; 14 Yaş Avrupa Şampiyonu FM Cemil Can Ali Marandi olurken, 8 yaş kızlar kategorisinde Defne Sade beşinci,  14 Yaş Genel kategorisinde altıncı ile eş puanda CM Vahap Şanal yedinci, 10 yaş kızlar kategorisinde ise Çiğdem Onur yedinci olarak şampiyonayı tamamladı.

Turnuvaya fırtına gibi bir başlangıç yapan  Çiğdem Onur, birbirinden güçlü rakiplerini teker teker geçmeyi başardı.İlk 5 Tur sonucunda 5 tam puan elde etti.5 tur Turnuvanın 1.numaralı seribaşı oyuncusu RUS  WCM Alexandra OBOLENTSEVA İle olan maçı görülmeye değerdi.Son iki tura girerken  ilk 3 sırayı alabilmek  için 1 galibiyete daha ihtiyacımız vardı.Sonuna kadar mücadelemizi verdik.Olmadı.Gücümüzü gösterdik,Eksiklerimizi tespit ettik.

Çiğdemi bu ONURLU mücadelesinden ötürü alnından öpüyoruz. Başarısında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Nisem Pilot takımımız Tophane SK sporcularımızın sonuçları :Batuhan DAŞTAN 5 puan ,Nisan ULUSOY 5puan,Burak KOMUT 4puan ve Suna ŞANAL 4puan  alarak yarışmayı gereken tecrübeyi kazanarak bitirdiler.

 

Turnuva sonuçları hakkında detaylı bilgi için

http://chess-results.com/tnr55709.aspx

Share