Çiğdem ONUR Türkiye 2.si ,Furkan Berk ÖZTÜRK Türkiye 3.sü !

 

27- Ocak – 01 Şubat 2013  Tarihleri arasında gerçekleştirilen   Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 0 1 şubat cuma günü yapılan ödül töreni ile sona erdi.

Bir haftadır  Antalya / Kemer Limra Otelde yapılan müsabakaya; 61 ilden ve KKTC ‘den katılan sporcularla  birlikte 1333 yarışmacı ile  rekor bir katılım sağlandı.

Okulların ara tatile girmesinin ardından başlayan yarışma ; Kimine göre tatil,kimine göre eğlence,kimine göre ciddi bir yarışma ,Bazılarına göre  ise bunların hepsi veya bir kaçı ile yaşanacak dolu dolu bir zaman dilimi geçirmekti bu bir hafta.

Her yarışmanın sonunda olduğu gibi bu yarışmanın sonunda da bir sıralama tablosu vardı.

Furkan Berk ÖZTÜRK     7 Yaş Genel Kategori Türkiye  3 ‘cüsü  oldu!  ( 2 ci sporcu ile aynı puanda  averaj ile  3’cü ve birinci  olan sporcuya karşı kazanarak !)  Furkan’ın doğum günü ile aynı zamana denk gelen bu başarısını  kutluyor, ve daha nice nice yaşlar ve başarılar göreceği uzun , sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Çiğdem ONUR  12 Yaş kızlar Kategorisi Türkiye 2’si  oldu ! (Birinci ile eş puanda averaj ile ikinci) Başarılarına alışkın olduğumuz tecrübeli, Olimpik Milli sporcumuz Çiğdem ONUR geçen senelerde olduğu gibi bu sene de Milli Takıma girmeyi başardı.Bu sonuç ile Avrupa yaş gurupları  Satranç şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

3 Sporcumuz  yarım puan ile Milli takım Havuzuna girmeyi kaçırdı..

8 Yaş gurubunda  Genel Kategori  sporcumuz  Yağız TABAN  9/ 6,5 puan alarak ilk defa katıldığı şampiyonada bir çok tecrübeli rakibini geride bırakarak başarılı bir turnuva geçirdi.

10 Yaş gurubunda Bursa şampiyonumuz Yağız GALLEVCİ  turnuvaya fırtına gibi başlangıç yaptı;  geçen yılın Türkiye 2 ‘sine karşı kazanç ve yine geçen yılın Türkiye şampiyonu ile berabere kalarak  rakiplerine göz dağı verdi. Yağızın aldığı talihsiz bir beraberlik Milli takım havuzuna girmesine  engel oldu.  9/6.5 puan ile turnuvayı başarı ile bitirdi.

12 Yaş Gurubunda  geçen yılın Türkiye 2’si sporcumuzu Can Berk KARACAN  turnuvanın en güçlü sayılabilecek gurubunda 9/6,5 puan alarak yarım puan ile milli takıma girmeyi kaçırdı.

Turnuvaya katılan diğer sporcularımız da 7 Yaş :Mustafa Sarp ATAER ,Kaan DURAN, 8  yaş: Yasin Efe ŞAHİN , 9 yaş: Arda Burak ATAER, Vadi Doruk POTUR, 10 yaş:  Emir SATI ,Güven KARABIYIK  11 yaş :Arda YILMAZ,Ataberk AYDIN, Cem Fırat TURSUN,Alperen GENC,Ali Eren KONAK  12 yaş: Hakan Arda AYDIN ,Umut Altuğ KARADEMİR 

kendilerinden tecrübe ve  reyting puanı yüksek olan rakiplerine karşı galip gelerek ;puanlarında önemli bir artış sağlamışlardır.

Nilüfer Satranç Eğitim Merkezi (NİSEM) olarak:  Bizi başarıları  ile , duruşları ile, centilmenlikleri ile en güzel şekilde temsil eden sporcularımıza;Her koşulda yanımızda olan,desteklerini esirgemeyen Velilerimize;Gece demeden ,gündüz demeden Sporcularımızın başarısı için çalışan Antrenörlerimize; Birhaftalık organizasyon boyunca her türlü ihtiyaçlarımızı için çaba harcayan OFLAZ Turizme  Çok teşekkür ederiz.

NİSEM

 

 

 

 

Share