ÇOCUK LİGİNİN 1. TURU OYNANDI

     Satranç Federasyonunun düzenlediği Türkiye çocuk liginin birinci turu Korupark AVM satranç salonunda çekişmeli maçlar sonunda tamamlandı.

Toplam 7 tur üzerinden oynanacak turnuva 11.Mart.2012 tarihinde sona erecek .Dereceye giren takımlar yıldızlar ve çocuklar liginde Bursa’yı Türkiye liginde temsil edeceklerdir.

Geçen yılda Bursa şampiyonu olan NİSEM MAVİLER  bu yılda ilk turda yıldızlarda 1.masa ANIL BERK ERDOĞAN-2.masa İLYAS KÖŞKER-3.masa YAVUZ ÖZYAMAN-4.masa SEFA PERVER li takımıyla 4-O galip gelmiştir.

Küçüklerde de 1.masa CANBERK KARACAN-2.masa EGE ÇELİK-3.masa ERİM TURGUT EMEL-4.masa ATAKAN SAYIN lı takımıyla 4-O galip gelmişlerdir .Bu usta oyuncularımızın yanında geriden hızla yetişen ve her geçen gün turnuva deneyimi kazanan oyuncularımız da genellikle istediğimiz sonuçları aldılar.Toplam puanlara baktığımızda en başarılı satranç merkezinin tartışmasız NİSEM olduğu ortadadır.Bu da bize uyguladığımız eğitim sisteminin tamamen doğru olduğunu göstermektedir.Çocuklarımıza her zaman güvendik ,onlara güvenmeye de devam edeceğiz.

Yıldızlar ve küçüklerde NİSEM’in satranç ustaları geçen sene olduğu gibi bu senede şampiyon olacaklardır.Bundan eminiz.

           Maçlar sırasında bizleri yalnız bırakmayan fedakar velilerimize de,ayrıca teşekkür ediyoruz.

Share