Eğitmenlerimiz

Merkez Binamızın Eğitmenleri : 

Necmettin KORKMAZ
 FIDE SATRANÇ ANTRENÖRÜ

Türkiye Satranç Federasyonu 18 yaş altı Milli Takım Antrenörü

1979 Yılında Bulgaristan’da doğdu, Makine teknikerliği bölümünü bitirdi.

Başarıları :

2000 — Ege Üniversitesi Şampiyonu20
2003 — Türkiye Üniversiteler 3. sü
2004 —  Türkiye Üniversiteler Şampiyonu
2005 — Bursa İl Birincisi
2006 — Türkiye Federasyon Şampiyonu
2008 — Ordu Milli Takım “NATO” Takım Şampiyonluğu
2011 — Bursa İl Birincisi
2012 — Bursa İl Birincisi

 

me

Sedat ESER

Endüstri Mühendisi, Zekâ Oyunları Yazarı,Satranç antrenörü,Organizatör

2003 yılında Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yönetici olarak özel bir otomotiv firmasında çalışmasını sürdürmektedir.

Zekâ oyunları yazarlığı yapmakta ve İngilizce bilimsel/popüler bilim makalelerini Türkçe’ye çevirmekte , kendi özgün sorularını ve yaptığı organizasyonları  kendi sitesinde yayınlamaktadır . Zekâ oyunları, satranç ve bilim ile ilgili organizasyonlar yaparak sosyal sorumluluk hedefinde emin adımlarla yürümektedir.

Satranç antrenör ve oyuncusu olarak satranç ailesinde, satranca yönelik zeka oyunları tasarlayarak yeni bir bakış açısı getirmek istemektedir.

Mail : sdteser@gmail.com

 

Mehmet DURAK

Satranç İl Hakemi ,  Satranç Antrenörü , Organizatör  

Özel bir sektörde çalışmasını sürdüren , santranç antrenörlüğü yapan  Mehmet Durak , satranç turnuvalarında  hakemlik ve satranç organizasyonları yaparak , satranç ailesine katkılar sağlamaktadır.

NİSEM’de ailelere ve çocuklara , turnuva ve satranç kurallarını anlatarak farklı bir yol izlemektedir.

Osman Seza BEYAZIT Osman Seza Bayazıt Vesikalık

Satranç Antrenörü

 

 

 

 

 

Özlüce Şubemizin  Eğitmenleri : 

Mustafa BAYIR
Satranç Antrenörü, Satranç İl Hakemi
UKD: 2037

Ankara Beypazarı’nda doğdu. İlkokul – Ortaokul Lise ve Yüksek Okulu öğrenimini Ankara’da tamamladı. Sonradan adı Gazi Üniversitesi olan Ank. Erk. Tek.Yüksek Öğretmen okulunu bitirdikten sonra Teknik Öğretmen olarak Bursa Tophane Meslek Lisesine atandı. Türkiye’nin en eski (1868) ve en köklü okullarından biri olan Bursa Tophane Meslek Lisesi bünyesinde Meslek
Yüksek Okulu, Anadolu Teknik Lisesi ve Teknik Lisenin yıllarca idareciliğini yaptı. Bursa Millli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm okullar arası satranç yarışmalarının 20 yıl baş hakemliğini ve organizasyonunu yaptı. Tophane Meslek Lisesi Spor Kulübü kurucularındandır; TSF Satranç Liginde Tophane Spor Kulübü Satranç Takımı İdarecisi, Kaptanı ve oyuncusudur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ali KOÇYİĞİT
Satranç Antrenörü ve Akıl Oyunları Eğitmeni

1972 Almanya Doğumlu. 1997 Yılından beri eğitim öğretim kurumlarında ilkokul öğretmeni. 2003 Yılından bu güne aktif Satranç Antrenörü. 2011 Yılında Zeka Vadisi Etüdü Merkezi Satranç ve Akıl Oyunları Eğitmeni.  2012 yılından bu güne kadar aktif olarak Satranç Ve Akıl Oyunları  Eğitmeni.