Eğitmenlerimiz

Mustafa BAYIR
Satranç Antrenörü, Satranç İl Hakemi
UKD: 2037

Ankara Beypazarı’nda doğdu. İlkokul – Ortaokul Lise ve  yüksek öğrenimini  Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi  Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra Teknik Öğretmen olarak Bursa Tophane Meslek Lisesine atandı. Türkiye’nin en eski (1868) ve en köklü okullarından biri olan Bursa Tophane Meslek Lisesi bünyesinde Meslek
Yüksek Okulu, Anadolu Teknik Lisesi ve Teknik Lisenin yıllarca idareciliğini yaptı. Bursa Millli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm okullar arası satranç yarışmalarının 20 yıl baş hakemliğini ve organizasyonunu yaptı. Tophane Meslek Lisesi Spor Kulübü satranç takımı  ve NİSEM in  kurucusudur.; TSF Satranç Liginde Tophane Spor Kulübü Satranç Takımı İdarecisi, Kaptanı ve oyuncusu olup 4 yıl TSF  İşbankası süper ligi takımlar sözcülüğü görevini yürüttü. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Necmettin KORKMAZ
 FIDE SATRANÇ ANTRENÖRÜ
Elo:2150      UKD:2220
TSF  Türkiye Satranç Federasyonu 18 yaş altı Milli Takım Antrenörü

1979 Yılında Bulgaristan’da doğdu, Makine teknikerliği bölümünü bitirdi.Evli.

Başarıları :

2000 — Ege Üniversitesi Şampiyonu20
2003 — Türkiye Üniversiteler 3. sü
2004 —  Türkiye Üniversiteler Şampiyonu
2005 — Bursa İl Birincisi
2006 — Türkiye Federasyon Şampiyonu
2008 — Ordu Milli Takım “NATO” Takım Şampiyonluğu
2011 — Bursa İl Birincisi
2012 — Bursa İl Birincisi

 

kemal_savas

Kemal SAVAŞ
Satranç Antrenörü

Artvin Ardanuç ilcesinde doğdu.Ardanuç Öğretmen okulundan mezun oldu.5 yıl Balıkesir ve Artvinde öğretmenlik yaptı. Ortadoğu Teknik Ünv. Eğitim bölümünü kazandı.Meslek hayatı boyunca hep satrançla iç içe yaşadı. Bursada uzun yıllar Yavuz Selim-Karamehmet-İbrahim Uyar İlköğretim okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. TSF nin düzenlediği Emektarlar satranç turnuvasında 2 yıl Bursa şampıyonu oldu.Satranç antrenörü-hakemi olan Kemal hoca evli 5 cocuk babası.

 

ali_kocyigit

Ali KOÇYİĞİT
Satranç Antrenörü ve Akıl Oyunları Eğitmeni

1972 Almanya Doğumlu. 1997 Yılından beri eğitim öğretim kurumlarında ilkokul sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 2003 Yılından bu güne kadar  aktif Satranç Antrenörü.  ve Akıl Oyunları Eğitmeni.olarak çalıştı.  Evli 1 çocuk babası.

 

 

Osman Seza BAYAZIT Osman Seza Bayazıt Vesikalık

Satranç Antrenörü

İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Fen ve Tabiat Bilgisi bölümünü bitirdi.  Anadolu   Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldu.

Anadolu Liselerinde öğretmenlik yaptı .Evli 2 çocuk babası

 

 

özkanuğur1

Özkan UĞUR
Satranç Antrenörü

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği mezunu. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nde Eğitici Bilişim Tek. Formatör Öğretmeni ve Fatih Projesi Eğitmeni olarak görev yapmaktadır.Evli bir çocuk babası

 

 

alicetin

 

Ali ÇETİN
2. Kademe Satranç Antrenörü , İl Hakemi

1980 yılında Manisa’ da doğdu. 2004 yılından beri sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası.

 

 

 

duygu_savas

Duygu SAVAŞ
Satranç Antrenörü

Artvin Ardanuçta doğdu .İlk-orta okulu Ardanuçta bitirdi Liseyi Bursa Atatürk lisesini tamamladıktan sonra, Kocaeli Üniversitesi çevre mühendisliğinden Mezun oldu .Çocukluğunda oyuncu olarak başladığı satranç sporuna Antrenör ve satranç hakemi olarak devam etmektedir. Özel Tunçsiper okulu satranç öğretmenliğine devam etmektedir.