GENÇ NİSEMLİLER GELECEĞE HAZIRLANIYORLAR

TSF nin (Türkiye satranç federasyonu) her yıl  Antalyada yaptığı  Türkiye çapında Milli takıma  oyuncu seçme turnuvasında görüldü ki alttan yeni ve genç yetenekler hızla geliyorlar.

Dünyada gelişmiş ülkelerde 80 – 100 yıl önce satranç eğitimi proğramları  uygulanmaya konulmasına karşın , ülkemizde daha yeni yeni çocuklar için satrancın  gerektiği anlaşılmaya başlanmıştır.

Çocuk gelişim uzmanlarının velilere önerileri ;çocuklarınızı beyinsel ve bedensel gelişimlerine önem veriniz.Bedensel gelişim için yapılacaklar çocuğun bünyesine göre seçilecek spor dalları bellidir .

Peki beyin gelişimi için önerdikleri ilk şey satrançtır. Velilerimiz satrancın çocuklara kazandırdıkları nelerdir diye bir araştırsalar,acaba ben çok geç kalmış olabilirmiyim diye endişeleneceklerdir.

Ülkemizde satranç konusunda diğer illere göre güney illeri ( MERSİN+ADANA+ANTALYA+İZMİR+MANİSA )   bir kaç adım öndedirler. .İlimizde ise nüfusuna göre çocuklarımızı satrançla tanıştırılması , istenilen seviyenin altındadır.

Satrancın faydalarına inanan çocuklarına satrancı öğretmek , satrancın getirilerini bire bir çocuğunda görmek   isteyen velilerimiz için      deneyimli kadrosuyla Bursa’da NİSEM var. (www.nisemsatranc.com bakınnız:Egitmenler.)

Türkiye satranç federasyonunun organize ettiği  Türkiye Birinci lig  (8 yıl ) ve İkinci liglerinde  6 yabancı oyuncusu ve NİSEM eğitim kadrosu  antrenörleriyle   1995 yılından bu güne kadar  onurla bu liglerde mücadele etmişlerdir .    .Bu deneyim ve tecrübe uzun yılların emeğidir.

Bu deneyimli , tecrübeli kadro bu güne kadar onlarca oyuncusunu Milli takıma kazandırmıştır.Bu senede sıfırdan başlamış 2 değerli oyuncumuzu Milli takıma kazandırmışlardır. ( YASİN EFE ŞAHİN 9 yaş-BERİL EREN 8 yaş.

Bursada satrançta en iyiler sınıfına atlamış büyük küçük pek çok iyi oyuncu NİSEMİN deneyimli hocalarıyla mutlaka çalışmışlardır.

Bu sene ocak ayında Özlüce şubemizi açmış bulunmaktayız .İnanıyor ve biliyoruz ki özlüce’den de pek çok oyuncuyu daha önce hep yaptığımız gibi satranç dünyasına tanıtacağız.

Bu kadar iddialı olmamız geçmiş tecrübe , deneyim ve çok çalışmayı seven antrenör kadromuza güvenmemizdendir.

Her hafta içiı salı-çarşamba   akşamları ALİ Hoca +perşembe  CENK Hoca +cuma FERHAT Hoca   tabi ki cumartesi   pazar NECMETTİN Hoca ve diğer hocalarımızın katkılarıyla hep yoğun çalışma tempomuza devam etmekteyiz. Umuyor ve bekliyoruzki çalışmalarımız  mutlaka başarı olarak geri dönecektir.

P1020215

P1020218

P1020207

P1020205

Share