Hakkımızda

2016 – …. :

thumbnail_NİSEM LOGO_MAVİ_1 NİSEM , değişen LOGOSU ,  öğretmen kadrosu ve dersler arasında yapılan etkinlikler , zeka oyunları ile birlikte yeni sistemiyle ;  çocukların ve velilerin kazanımlarını öne çıkarmayı , sıkı çalışmalar sonucu satrançta milli takıma kazandırmayı  hedeflemektedir.

3 ayrı sınıfımızda , hafta sonu grup  ve hafta içi özel derslerin yanında  haftada bir Satranç Etüt ve Zeka Oyun yarışmalarıyla farklı bir yol izleyeceğiz.

 

2008 – 2016 : 

Başarılı nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak, Bursa’ da satranç alanındaki eğitim açığını kapatmak ve gençlerimizdeki satranç yeteneğini ortaya çıkartmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur.

Biz NİLÜFER SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ olarak ,  Bursa satranç eğitim çıtasını üst seviyelere çıkarmanın, kendi standartlarımızı yükseltmenin gayreti içinde olduk . Eğitim  ve öğretim kadromuz sadece Bursa’ nın değil Türkiye’nin müstesna ayrıcalıklı üst düzey kadrosu olarak birçok yetenekli oyuncu yetiştirmiş olup , oyunucularımızla gurur duyuyoruz.

2016 itibariyle eğitime olan bakış açımızı teknolojiye ve kuşaklar arası eğitim kalitesine göre değiştirerek devam ettik. Zeka oyunları  ile birlikte dersler hem daha etkin hale getirmiş hem de çocukların beyinsel gelişimene katkı sağlamış olduk.

Veliler ve çocuklara hakem/oyuncu/antrenör  gözünden kurallar , turnuva psikolojisi  ile beraber  Zeka Oyunları yazarı ve Endüstri Mühendisi gözünden bilimsel zeka,akıl ile ilgili makalaler düzenli olarak anlatılarak toplumsal fayda sağlanacaktır.

Güçlü antrenör ve organizatör kadrosuyla Satranç Etüt çözme , satranç ve  zeka oyunları  yarışmaları / etkinlikleri de ayda bir planlanmaktadır.

 

Zeka oyunları yarışmaları ve Kelime Oyunu Etkinlikleri ;

renkler_2015_nisan

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir