İŞTE SİZE NİSEM’DEN BİR SATRANÇ BİOGRAFİSİ :

02.02.2006  FURKAN BERK ÖZTÜRK

4 yaşındayken Furkan’ın anne ve babasının satrancı fazla bilmemelerine rağmen,öğretmen olan babanın, anneyle satranç oynamalarında Furkan’ın satranca ilgisi olduğunu fark ederler.Nisem’i iyi tanıyan baba Furkan’ın satrancı emin ellerden öğrenmesi için Ekim 2010 tarihinde Furkan’ı Nisem ile tanıştırıyor.

Furkan bu yıl anaokuluna gidiyor.Çok küçük yaşta olmasına rağmen satrançta çok hızlı bir gelişim göstererek Nisem’in geçen yıl 8 yaş Bursa şampiyonu olan Yağız GALLEVCİ ve 7 yaşta Bursa 2. si olan Ege CABITKAN ile oynadıkları maçlarda onları oldukça zorlayan oyun gücüyle herkese parmak ısırtıyor.

Satrancın yaşamda kişiye kattığı olumlu özellikleri Furkan’da görmek izlemek mümkün oluyor.Gittiği anaokulunda kendisi yaşında ki arkadaşları arasında her konuda daha bilgili daha bilinçli ,kendine güvenen fark yaratan olgunluğu ile satrancın kişiye kattığı güzellikleri yansıtması biz Nisemlileri de çok mutlu etmektedir.

Furkan’ın babasına göre oğlunun başarısındaki birinci etken satranç öğretmenleri Ferhat ÇALIŞIR -Necmettin KORKMAZ-Cenk Burak GENCER ‘i çok ama çok sevmesinin yanısıra Nisemde ki olumlu ve seçkin arkadaş ortamının yattığını belirtmektedir.

Furkan’ın bu gelişiminin devamında ileride hem okul hayatında hem  yaşantısında hem de satranç dünyasında isminden çok bahsedilen birisi olacağına inanıyoruz.

Furkan sana güveniyoruz yolun açık olsun …

Furkan -Ege ve Yağız

 

Furkan-Yağız-Ege ve öğretmenleri Ferhat ÇALIŞIR - Ervin ÖZKAN - Necmettin KORKMAZ
Share