KASIM 2012 UKD SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

 

Kasım UKD Satranç Turnuvası 24-25 Kasım 2012 günleri  BTSO Eğitim Vadisinde gerçekleştirildi. Toplamda  5.  ayrı kategoride  (7yaş,8 yaş ,9 yaş,10 yaş ,12-16 yaş)  150 sporcunun mücadele ettiği turnuva, birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu.Turnuva sonunda 15 Kupa,10 mıknatıslı satranç takımı ve 85 madalya ile başarılı sporcular ödüllendirildi.


Nilüfer Satranç Eğitim Merkezi (NİSEM) olarak 36 sporcu ile katıldığımız yarışma sonucunda 7. Kupa, 5.mıknatıslı satranç takımı ve 23 madalya kazanarak   başarılı bir turnuva bitirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadık.Kısa bir zaman sonra yapılacak olan ”Türkiye Yaş gurupları Küçükler Şampiyonası” öncesinde de iyi bir hazırlık turnuvası geçirdik.Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Turnuvaya kısaca bir göz atacak olursak;

7 Yaş Nisem’ den sorulur!.

ilk 5 ‘te  4 Nisem ‘li  sporcu, ilk  10 ‘da 6 Nisem‘li sporcu   yer aldı.

1.Yağız TABAN (Nisem) 2.Furkan Berk ÖZTÜRK (Nisem)3.Yasin Efe ŞAHİN (Nisem)4.Onur YAMAÇ (Nisem) 6.Mustafa Sarp ATAER (Nisem)8.Barış ÖZBEK (Nisem)11.Ahmet Berke ALADAĞ

Her geçen gün performansını yükselten Yağız TABAN bu turnuvada da göz doldurdu.Geçen ay yapılan turnuvada talihsiz maçlar yaşayan Furkan Berk ÖZTÜRK bu turnuvada gerçek performansını gösterdi (2006 Doğumlu).Mustafa Sarp ATAER ‘in Önümüzdeki sene kendi yaşının en büyük şampiyonluk adayı olacağı kesin (2006) doğumlu.En çok puan kaybını kendi aramızda yapılan maçlarda yaşadık.Ahmet KAHRAMAN,Kaan DURAN ve ilk turnuvasını yaşayan Tarık TAŞKIN ‘da madalya gurubunda yer aldılar.

8 Yaş’ da   5/4 !.

8 yaş kategorisinde ilk 5’te 4,  ilk 10′ da 5 sporcu ile iddamızı ortaya koyduk.

1.Efe YILDIRIM (Nisem) 2.Arda Burak ATAER (Nisem) 4.Vadi Doruk POTUR(Nisem). 5.Ege CABITKAN (Nisem) 9.Onur UYGUR (Nisem) 12.Egemen DURMAZ (Nisem).

Efe YILDIRIM 6’maçta 6 galibiyet alarak rakip tanımadı.Arda Burak ATAER her geçen turnuvada oyununa güç katıyor.Vadi Doruk POTUR ve Ege CABITKAN son maçlarında ilk üç şansını kaçırdılar.

 

9 Yaşı’ da boş geçmedik !.

9 Yaş gurubunda Son  katıldığı iki turnuvayı 6’da 6 yaparak egale  eden Yağız GALLEVCİ çıtayı yükselterek Bursa Büyükler il birinciliği yarışmasına hazırlandığından dolayı yarışmaya dahil olmadı.iki sporcu ile mücadele verdiğimiz bu gurupta Egemen ÖZKAN madalya gururumuz oldu.

10 Yaş’ da  Bir kupa,üç madalya ve Satranç takımı kazandık!.

10 Yaş gurubunda ilk 5 ‘te 2 ve ilk 10’da 3 sporcu ile derece aldık.

3.Ataberk AYDIN ( (Nisem)  2’ci ile eş puanda) 4.Alperen GENC(Nisem) 7.İsmail.Tüy(Nisem)11.Ömer ARSLAN(Nisem)

Bu gurupta başarılarına alışkın olduğumuz sporcumuz Cem Fırat TURSUN‘un rahatsızlanarak turnuvayı yarıda bırakmak zorunda kalması bizi üzdü.

 

12 -16 Yaş  gurubunda  10/5 !.

Turnuvanın en güçlü gurubu olan bu gurupta, ilk 10 ‘da 5 sporcu ile podyumdaki yerimizi aldık!

3.Atakan SAYIN(Nisem) 4.Can Berk KARACAN (Nisem) 6.Anıl Berk ERDOĞAN (Nisem)  Bu gurupta 2-6 sıralar aynı puanda 6/4,5 ile averaj bozma ile sıralanmıştır.7.EgeÇELİK (Nisem) 8.Ozan ÖNAL (Nisem)13. Hakan Arda AYDIN (Nisem)

Atakan SAYIN’  çifte kupa sevinci yaşadı.Geçen ay yapılan müsabakalarda 3 ‘cü olarak aynı puan ve averajla tek kupa olduğundan dolayı  kupasına kavuşamayan Atakan, bu ay muradına erdi.Kazandığı yeni kupa ile beraber evine çifte kupa sevinci ile döndü.

Tüm sporcularımız ve Velilerimizi kutlarız.

GENS UNA SUMUS ! (Biz bir Aileyiz)

 

p

Share