MİLLİ EĞİTİM OKUL SPORLARI SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI .YİNE NİSEMLİLER..

nisem 007

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Sporları Müdürlüğünün  okullar arası satranç turnuvası Bursa okullar arası maçları tamamlandı.

 

 

 

4-7.Mart.2013 tarihleri arasında Atıcılar yüzme havuzu çok amaçlı salonunda  8 turlu  Miniklerde  76  – Küçüklerde   150 – Yıldızlarda 136 – Gençlerde -121    T oplamda    483   oyuncu katıldığı turnuva sona erdi.

Nisan ayında Nevşehirde  yapılacak Türkiye finallerine Bursadaki yarışmalarda ilk dörde giren oyuncular    Küçükler +Yıldızlar + Gençler de   Bursayı temsil edeceklerdir.

Tüm katagorilerde birbirinden heyecanlı maçlara sahne olan oyunlarda daha dikkatli ve sabırla oyunlarını derinlemesine  en iyi analizi en kıza zamanda yapan oyuncular  avantaj sağlayıp  sıralamada  üst sıralarda yerini almış oldular.

Bu turnuvada da olduğu gibi      Türkiyenin neresinde olursa olsun yapılan tüm satranç turnuvalarında  mutlaka    NİSEMLİLER  ilk sıralarda  yerlerini alıyor,  almayada devam edeceklerdir.   Satranc dünyasını yakından takip edenlerin NİSEMLİLERİN  ne denli başarılı olduklarını zaten biliyorlar.

Turnuvaya katılan tüm oyuncuları kutlar,Türkiye finallerinda Bursayı tamsil edeceklere başarılar diliyoruz.

D E R E C E L E R:

KIZLAR-Küçükler:          1.-Çiğdem           ONUR                     Emine  Örnek Koleji-                          NİSEM

KIZLAR-Yıldızlar:           1.-Melisa             AKAR                      Ali Hadi Türkay                                  NİSEM

MİNİKLER            :          1.-Yağız            GALLEVCİ              Emine Örnek  Koleji                           NİSEM

KÜÇÜKLER           :          1.-Hakan Arda  AYDIN                    Hürriyet Ortaokulu                             NİSEM

2.-KAYRA KAMER                       Tan koleji

3.-Ece Alkım ERECE                    Tan Koleji

4.-Canberk KARACAN                Emine  Örnek                                      NİSEM

5.-Çiğdem ONUR                         Emine Örnek                                      NİSEM

6.-Arman GÜVENÇ                     Kültür Okulları

7.-Ozan     ÖNAL                          Emine Örnek                                      NİSEM

8.-Altuğ Umut KARADEMİR      Şahinkaya Koleji                                   NİSEM

YILDIZLAR:

1.-Ahmet Ulubey EKEN

2.-Atakan SAYIN                                                                                       NİSEM

3.-Alihan DEMİRBAĞ

4.-Onur GÖNEN                                                                                       NİSEM

5.-Anıl Berk ERDOĞAN                                                                            NİSEM

6.-Ege ÇELİK                                                                                           NİSEM

GENÇLER:

1.-  Metin     ÇAKIROĞLU

2.-Berkay  BALCI

3.-Batuhan    DÖNMEZ                                                                           NİSEM

4.-Ensar       ORAK

5.-Serkan      GÜNEY                                                                              NİSEM

BURSA ŞAMPİYONU YAĞIZ GALLEVCİ