NECMETTİN KORKMAZ HOCA TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA İYİ BAŞLADI

Türkiye Satranç Federasyonunun 4–14-şubat-2011 Tarihleri arasında Antalyada yapılmakta olan Türkiye satranç şampiyonası (6.02.2011 Pazar) üçüncü turu bu gün tamamlandı. Daha önceki tarihlerde tüm illerde tamamlanan il birinciliği yarışmalarında birinci olanlarla ülkemizin (GM-İM-FM) lerle toplam 260 üst düzey satrançcısı  ile devam etmektedir.

TSF  nin İlk defa 30.000 tl lik para ödülü koyması turnuvayı dahada cazip hale getirdi .Bursada ocak ayında yapılan      Bursa  birinciliğini kazanan Tophane Mes.Lis.Spor Kulübü Kaptanı,NİSEMİN deneyimli hocası NECMETTİN KORKMAZ  Bursayı başarıyla temsil etmektedir.

Turnuvanın birinci turunda çok büyük süprizler yaşandı.Ülkemizin genç GM lerinden kıvanç HAZNEDEROĞLU (2456) Erhan ERSİN (1975) e kaybetti.Yine en genç GM lerimizden Emre CAN (2483) Beyaz taşlarla rakibi Reşat SADIK (1981) yarım puan kaybetti.

Satrancın içinde olanlar asla şunu unutmamalılar ki iki rakip arasında çok fazla ELO-UKD. farkı olsa bile  satrançta mutlak galibiyet yoktur.

Üçüncü tur sonunda NECMETİN KORKMAZ üç puanla turnuvaya devam etmektedir.Hocamıza bundan sonraki turlarda da başarılar diliyoruz………….NİSEM

Share