NİSEM BU YAZI DOLU DOLU GEÇİRDİ

 

Bu yaz NİSEM’liler, NECMETTİN hocaları ile beraber önce   Ayvalık – Keşan – Çanakkale – Prag ( Çek Cumhuriyeti)  ardından -İstanbul  40.satranç  Olimpiyatlarında  yer almanın  gurunu yaşadılar.

İstanbulda   Olimpiyatlarla beraber devam eden 11. Uluslar Arası İstanbul Satranç Festivalinde yine  Nisem’in yıldız oyuncularından Ege ÇELİK ve Hakan Arda AYDIN  ” B ”  grubunda 284 kişi arasında 3. tur maçlar  sonunda 2 şer galibiyetle bizi sevindirdiler.

NİSEMİN  Milli oyuncuları Canberk KARACAN  ve Çiğdam ONUR  Milli Takım hazırlık kampı için ise  7-11 Eylül  2012  tarihlerinde İzmir’de olacaklar..

NİSEMLİLER Ocak 2012 tarinden bu güne kadar önce Milli oyuncumuz Antalyada yapılan Türkiye yaş grupları  satranç şampiyonasında 11 yaşta eş puanla Türkiye şampiyonu .haziran 2012 tarihinden Yunanistanda yapılan Avrupa okullar arası satranç turnuvasında da Avrupa 2.oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Spor Müdürlüğünün Türkiye çapında organize ettiği  okullar arası satranç turnuvasında  Ankarada yapılan finallerde  Bursayı 1.kademede Canberk KARACAN. 2.kademede ise Anıl Berk ERDOĞAN temsil etmişlerdir.

Türkiye Satranç Federasyonunun Türkiye çapında organize ettiği çocuklar liğinde NİSEM MAVİ (C.KARACAN-Ç.ONUR-E.ÇELİK-A.SAYIN-E.T.EMEL) Bursa birinciliği sonunda nisan ayında Gaziantepte yapılan Türkiye şampiyonasında 75 il birincisi takım arasında son tura kadar birinci götürdüğü turnuvayı son turda  yaşadığımız şansızlık sonucu    Türkiye 2.oldular.

Bursada yapılan büyükler satranç turnuvasında da Nisemin Milli takımlar Antrörümüz Necmettin KORKMAZ geçen sene olduğu gibi bu senede Bursa şampiyonu yine Nisemin hocalarından İlkay KOÇ ikinci , Nisemin hocalarından Özel CEBELLİ Bursa üçüncüsü oldular.

Bursada yapılan  7-  18 yaşlar arası  öğrenciler arası yapılan  turnuvalarda ise yarışmaları takip edenler NİSEMlileri aldıkları madalyaları bilirler.Örneğin Bursada  son yapılan turnuvada   24 yarışmacının katıldığı 7 yaşta  yedi Nisemli ilk  yedide sıralanırken . Aynı  turnuvada  ise   diğer Nisemliler  kızlar ve erkeklerde 9 birinciliği  aldılar..

NİSEMİN birbirinden değerli başarılı oyuncularının geleceğe daha iyi hazırlanmak adına yaz tatillerinde böylesine yoğun bir proğramı çok severek tamamlayacak olmalarından dolayı hepisini kutlar ,başarılarının devamını temenni ediyoruz.

NİSEMDE 2012-2013 Eğitim -Öğretimi 8-9 Eylül 2012 hafta sonu çalışmalarımız başlayacaktır .

Gelecek NİSEMLİLERİN….

 

 

 

 

 

Share