NİSEM SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ.

P1010792

Yaş gurupları ve açık turnuva olmak üzere 2 bölümde yapılan NİSEM Satranç Turnuvası yapılan maçlarla sona erdi.Özellikle açık turnuvaya Bursa dışından  ve Bursanın iyi oyuncularının  ilgilerinin  fazla olması sevindirici olurken yaş guruplarına Bursadaki  kulüplerden    katılımın beklenen sayıda olmaması satranç severleri şaşırttı. Yinede yaş guruplarında da  özellikle (İstanbul. +yalova +kocaeli+gemlik+karamürsel +gölcük+ v.b.)  cevre ilçe ve illerden katılımın olması güzeldi ..Bursa’da satranç turnuvalarının az olmasından  çok şikayet eden,turnuva olmadığı için başka şehirlere giden  satranç sever velilerimizin Bursadaki bir turnuvaya kendi kulüplerinin neden katılmak istemediklerini   sorgulayacaklarını düşünüyoruz…Oysaki  NİSEM olarak Bursada hangi kulüp turnuva düzenlese kulüp seçmeden  tüm öğrencilerimizle herzaman  o turnuvada yerimizi  daima  aldık…. Bazı  kulüplerimizden   bir öğrencinin dahi  olmaması farklı yorumlara yol açtı.Bu durum bizleri de  oldukça üzdü.

7-8-9 ve 10 yaş olarak yapılan yaş guruplarında alınan sonuçlar pek çoğu NİSEM oyuncusu olmak üzere sıralama  şöyle oldu:

7 YAŞ GENEL

1.ALP BURAK IŞIK

2.ZEYNEP ÇİFTÇİ

3.MERT GÜRCAN        KUPA ALMAYA HAK KAZANDILAR.

 

4.ONUR YAMAÇ

5.MUSTAFA SARP ATAER

6.BEHÇET EMRE SEMERCİ

7.EFE ÖZTÜRK

8.EZEL YILDIRAN

9.SALİH ALTAY

10.GÖKHAN ORUÇ      DERECEYE GİREREK MADALYA  KAZANDILAR.

AYRICA 7 YAŞ KIZLARDA 1.ZEYNEP ÇİFTÇİ 2.EZEL YILDIRAN 3.IŞIL ALBAYRAK  MADALYA ALMAYA HAK KAZANDILAR.

 

8 YAŞ GENEL

1.AHMET BERKE ALADAĞ

2.BARIŞ ÖZBEK

3.CAN DOLGUN     KUPA ALMAYA HAK KAZANDILAR.

 

4.VOLKAN CAN ŞATIR

5.ALİ ÇALIŞIR

6.SARP TÜRK

7.AHMET KAHRAMAN

8.AKIN DORA

9.SEZİN BEKİROĞLU

10.HİKMET CAN VARDAR   DERECEYE GİREREK MADALYA KAZANDILAR.

8 YAŞ KIZLARDA SEZİN BEKİROĞLU AYRICA MADALYA KAZANDI.

 

9 YAŞ GENEL

1.MUSTAFA GÖRKEM ERDİ

2.MUSTAFA YALIN GÜNDOĞDU

3.KIVANÇ EGE DİNÇ        İLK ÜÇ SIRAYI ALARAK KUPALARINI ALDILAR.

 

4.EGE CABITKAN

5.YİĞİT ÇİMSÖKEN

6.ÇAĞDAŞ ERKİN BİLGE

7.VADİ DORUK POTUR

8.YAĞIZ TABAN

9.ONUR UYGUR

10.ENES ALKAYA      İSE MADALYA ALDILAR.

9 YAŞ KIZLARDA 1. NAZLI DOĞA KAT 2.EYLÜL DENİZ YILDIRIM DA MADALYA KAZANDILAR.

 

10 YAŞ GENEL

1.YASİN EFE ŞAHİN

2.EMİR SATI

3.UĞUR İMARET         İLK ÜÇ SIRAYI ALARAK KUPA KAZANDILAR.

 

4.ARDA BURAK ATAER

5.GÜVEN KARABIYIK

6.ARDA BERİ

7.ÖMER FARUK ŞAHİN

8.BERKE KURBAN

9.BATINAY ÇALIŞIR

10.BAŞAK ŞAHİN

 

AÇIK KATEGORİ:

1.-ALİHAN   DEMİRAĞ                               5 puan

2.-KAMER KAYRA                                         5

3.-EGE ÇELİK                                                    5

4.-ÜMİT  KARABULUT                                  4.5

 

5.-ANIL BERK ERDOĞAN                              4.5

6.-ATAKAN SAYIN                                          4.5

7.-SERKAN  BAŞKURT                                    4.5

8.-ARMAN GÜVENÇ                                        4.

9.-ŞEFİK  YILDIZ                                               4

10.-AYTAÇ ŞAHİN                                          4

ÇOCUKLARININ YANINDAN AYRILMAYAN SÜREKLİ ONLARA DESTEK VEREN EMEKLERİ BÜYÜK OLAN SEVGİLİ ANNE VE BABALARA , BU TURNUVANIN ORGANİZASYONU SAĞLAYAN , TÜM HAKEMLERİMİZE , SATRANÇ MERKEZİMİZİN TÜM ANTRENÖRLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

 

 

 

 

TURNUVADAN GÖRÜNTÜLER :