NİSEMİN YILDIZLARI BURSA İL SEÇMELERİNİ SÜPER TAMAMLADILAR

 Geçen sene Bursada İlköğretim okullar arası Bursa şampiyonu olan ANKARA da yapılan M.E.B. TÜRKİYE okullar arası 1. kademe  satranç yarışmasında Bursayı temsil eden NİSEM in başarılı   oyuncusu  EGE ÇELİK  İl seçme turnuvasında da bir birinden  güzel oyunlar çıkararak ilk üç içinde yerini aldı. 66 oyuncunun katıldığı  6 tur oynanan turnuvayı AHMET YİĞİT-ÖZGÜN ŞAHİN-EGE ÇELİK  ilk üçü eş ( 5 puanla )tamamladılar…

Turnuvada özellikle de  son iki turda  ilk on masada yer alan NİSEMİN genç yıldızları kura sonucu hep birbiriyle oynaması büyük şanssızlıktı.

 29 EKİM 2011 de kocaelinde yapılan 8. Cumhuriyet kupası  turnuvasında eş puanla ikinci olan ATAKAN SAYIN ın her geçen gün dahada gelişen oyunuyla dikkat çekmesi ve turnuvayı 4.5 puanla  tamamlaması .CAN BERK  KARACAN ın 4.5 puan ERİM TURGUT EMEL in 3.5 puan HAKAN ARDA AYDIN ın 3.5 puan HAKAN ERYILMAZ ın 3.5 puan ÇİĞDEM ONUR un  3.5 puan ALTUĞ UMUT KARADEMİR in 3.5 puan la turnuvayı t amamlayarak 17 kasım 2011 -21 kasım 2011 tarihleri arasında korupark AVM salonunda FİNAL  turnuvasında  NİSEM adına  yarışmaya hak kazanmışlardır.

Bu turnuvada geçen senenin 8 yaş Bursa şampiyonu NİSEMİN geleceği parlak oyuncusu YAĞIZ  GALLEVCİNİN  2 puan alması bizleri sevindirmiştir.

Tüm oyuncularımızı kutlar FİNAL turnuvasında NİSEMİN başarılı hocaları NECMETTİN KORKMAZ-CENK BURAK GENCER-ÖZEL CEBELLİ-İLKAY KOÇ-ERCAN TUNÇ  nda katılımıyla, önceki  senelerde olduğu gibi yine Bursa şampiyonunun  NİSEM ailesinden çıkacağını bekler herkese başarilar dileriz  …… NİSEM

 

 

Share