NİSEMLİLER ANTALYADALAR

Türkiye Satranç Federasyonunun her yıl şubat tatilinde Türkiye çapında 7-12 yaşlar arası Milli takıma  oyuncu  seçme  turnuvası Antalyada başlıyor.

Bir yıl boyunca Milli takıma girebilmek için çalışan Türkiyenin en iyileri kendi yaş grubunda ilk sıralarda yer alabilmek için ter dökecekler.

Geçen sene 11 yaşta eş puanla Türkiye şampiyonu olan nisemin yıldız oyuncularından Canberk KARACANIN yanında yine Milli takıma seçilen olimpiyatlarda Türkiyeyi temsil eden Milli oyuncumuz Çiğdem ONUR dan ve diğer  Nisemlilerden  bir  şansızlık olmassa  yine derece bekliyoruz.

25.Ocak 2013 Cuma akşamı NİSEMİN önünden veli ve oyunculardan oluşan 52 kişilik Nisem ailesi sabah saatlerinde otellerine yerleşip maç saatini beklemeye başlamışlardır.

Bu sene TSF nin  Gaziantepte yaptığı Türkiye çocuk ligi turnuvasında Türkiye 2. olan nisemin yıldızları takımında yer alan Çiğdem Onur-Canberk KARACAN ın yanında Hakan Arda AYDIN,  Altuğ Umut KARADEMİR,   Ozan   ÖNAL ,  Yağız GALLEVCİ  ,Güven KARABIYIK,    Emir  SATI ,Ataberk  AYDIN , Arda  YILMAZ ,  Cem  Fırat TURSUN , Arda Burak ATAER ,Ali Eren  KONAK  .Alperen  GENÇ   ile  Küçük yıldızlarımız  Yağız  TABAN ,   Furkan   Berk ÖZTÜRK ,Yasin Efe ŞAHİN ,  M. Sarp  Ataer ,Vadi Doruk POTUR  dan  güzel maçlar ve dereceler bekliyoruz..

Satranç  severler Antalyada 27 .01. 2013 pazar günü başlayacak Türkiye yaş  grupları maçlarını canlı internetten izleyebileceklerdir.

TSF ye girip Türkiye küçükler satranç şampiyonasını  tıklayınız.  canlı yayınlardan statyumlara girip  saat  16 da başlayacak ilk tur maçlarından  istediğimiz oyuncunun ı maçlarını   canlı  izleyebilirsiniz.

Antalyada yarışacak  tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share