NİSEMLİLER TÜRKİYE MİLLİ TAKIMINDA

Türkiye Satranç Federasyonunca 29 Ocak 2011- 4 Şubat 2011 tarihleri arasında Antalya-Kemer Limra Otelde düzenlenen, Türkiye’nin en başarılı 7-8-9-10-11-12 yaş katagorilerinde, genel ve kızlar satranç turnuvası sona erdi.

Günümüzde Türkiye’de bulunan satranç eğitim merkezlerinin eskiye nazaran, birbirleriyle olan kıyasıya rekabetinden ülkemizde satrancın gelişmekte olduğu gözlenmektedir. Türkiyedeki tüm satranç eğitim merkezlerinde öylesine yoğun çalışma takvimleri yanında yabancı antrenörler desteğiyle, sıralamada bir önde yer alma yarışı artmaktadır.

Daha önce Bursa’da yapılan yaş gurupları turnuvalarında NİSEM in yıldızlarının ve hocalarının başarılarını takip edenler, Türkiye şampiyonasında da yine başarılı olacağımızı bekliyorlardı.

Turnuvaya 10 yaş kızlar 10 yaş genel 11 yaş genel 12 yaş kızlar ve genelde katılan kulübümüz .Katıldığı yaş gruplarında çok başarılı dereceler almıştır.

Antalya’da TSF 1. Liginde oynayan NİSEM’in üst takımı (Tophane Mes Lis spor kulubü) ve nisemin yıldızları Bursaya gururla dönüyorlar.

Daha önce milli takım havuzuna giren oyuncularımızdan EGE ÇELİK gibi TSF’ nin Antalya’da yaptığı turnuvada 9 turlu 36 kişinin katıldığı 12 yaş kızlarda, Takımımız oyuncusu NİSAN ULUSOY 8 puanla Türkiye şampiyonu olmuştur.

51 kişinin yarıştığı 10 yaş kızlar gurubunda, 9 tur sonunda 7 puanla ÇİĞDEM ONUR Türkiye 2. si olmuştur.

111 kişinin yarıştığı 12 yaş genelde, ANIL BERK ERDOĞAN Türkiye 4. sü olarak  3 oyuncumuz Milli takıma seçilmiştir.

NİSEM’ in başarılı diğer oyuncuları 162 kişinin yarıştığı 10 yaşta,  6puanla HAKAN ARDA AYDIN, 5 puan alan OZAN ÖNAL, 129 kişinin yarıştığı 11 yaşta Bursa’nın 3 başarılı nisem lisi ATAKAN  SAYIN 5,5 EGE ÇELİK 5,5 ERİM TURGUT EMEL 4,5 puan alarak büyük başarı göstermişlerdir.

Türkiye şampiyonasında Bursayı başarıyla temsil eden NİSEM liler sıralamada en yukarlarda olarak bize bu gururu yaşattıkları için mutluyuz.

Başarılı oyuncularımızı yetiştiren Türkiyenin en deneyimli  hocalarımız; Necmettin KORKMAZ – Cenk Burak GENCER – Özel CEBELLİ -Koray OKAY- İlkay KOÇ ve daima bizleri destekleyip yalnız bırakmayan velilerimize teşekkürü borç biliriz.

Her geçen gün dahada başaralı olma yolundaki gayretlerimiz çalışma azmimiz koyduğumuz hedeflere ulaşma isteğimiz çok başarılı hocalarımızla mutlaka gerçekleştireceğimize eminiz.

NİSEMİN başarılı yıldızlarını tekrar kutlar. Parlak geleceğin onların olacagı garantisini veriyoruz….NİSEM.

Share