MİLLİ EĞİTİM SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI BAŞLADI

Daha önceki tarihlerde okullar kendi öğrencileri arasında yaptıkları seçme yarışmalarında   ilk üçe girenlerle okullarındaki UKD li öğrencilerini  Milli Eğt. lig heyetine ileterek 4-5-6-7 nisan 2011 tarihleri arasında Merinos kültür merkezinde yapılacak turnuvada yarışacaklarını belirtmişlerdi.

Bugün 210 öğrenciyle yarışmalar başladı .Tüm okullarımızda etkin satranç eğitimi çalışmaları olmasına karşın katılan okul sayısının yeterli olmadığı gözlendi.

Bu sene de geçen sene olduğu gibi Türkiye şampiyonası Bursa da yapılacak .Dereceye girecek öğrencilerimizin Bursa’yı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz.

Gecen sene kulübümüz oyuncularından Batuhan Daştan yıldızlarda Türkiye şampiyonu ,kulübümüz oyuncularından Burak Komut ta gençlerde Türkiye ikincisi olmuştu . Yine genç yeteneklerimizden  küçüklerde Anıl Berk Erdoğan,Ege Çelik yarışmayı üst sıralarda tamamlamışlardı.

Bu sene de yetiştirdiğimiz kulübümüz oyuncusu olup değişik okullar adına yarışan Anıl Berk ERDOĞAN-Ege ÇELİK-Erim Turgut EMEL- Ozan ÖNAL-Çiğdem ONUR-Hakan Arda AYDIN-Mehmet TEKİN -Melisa AKAR-Cem ŞENTÜRK-Semihcan PALABIYIK ‘tan başarılı sonuçlar bekliyoruz.

Oyuncularımıza ve turnuvaya katılan tüm yarışmacılara başarılar dileriz …NİSEM.

 

Share