ÖZLÜCEDE SATRANÇ ve AKIL OYUNLARI

Bursanın en eski ve köklü satranç kulübü  olan NİSEM  (Nilüfer satranç eğt. merk.spor kulübü ) Özlücede faaliyetini yoğunlaştırıyor.

NİSEM  – Bursada  ilklerin kulübü  1995 yılında  NİSEMİN  Antrenör- Eğitim kadrosu ile Tophane Meslek Lisesi Spor Kulübü satranç takımı  olarak  kurulan şehrimizin ilk ve tek  satranç kulübüdür..

NİSEM – Bursada 1995 – 2003 yılları arası  TSF  (Türkiye Satranç Federasyonu ) satranç 2.liginde NİSEMİN Antrenörleriyle uzun yıllar mücadele eden o yılların  ilk ve tek kulübüdür.

NİSEM – 2003 yılında TSF 2.satranç liginde  Türkiyede ki  170 kulüp  arasında Türkiye 2.lig satranç şampiyonu  olarak TSF Türkiye süper ligine  NİSEMİN antrenörleriyle çıkan ve uzun yıllar süper ligde mücadele eden ilk ve tek kulüptür.

NİSEM – Süper ligde  oynayan  diğer kulüplerle mücadele edebilmek için onlar gibi Dünyaca  tanınan profesyonel  GM li ( Büyuk Usta) transfer eden ilk ve tek Bursa kulübüdür .

NİSEM – Kulübümüzde oynayan bazı yabancı oyuncularımız. Vasil spasov (Bulg)-Krasimir Rusev-Baira Kovanova  Rus-Sopio  Zvetadze -Gürcistan Spas Kozhuharov Bulg. Valeri Neverov- Ukrayna  – İnt.  bak.-– Tophane spor kulübü satranç takımı  – Tophanenin yabancı oyuncuları.

NİSEM – TSF süper liginde oynayan kulübümüze oyuncu yetiştirmek için 2008 yılında konak cad..de NİLÜFER SATRANÇ EĞT. MERK i   NİSEM  olarak faaliyete geçen kulübümüz  bu güne kadar Bursada satrançta adını duyuran  ( Dünya şampiyonu-Millitakım oyunculuğu – Bursa şampiyonlukları  ) olmak üzere çok başarılı oyuncular yetiştiren bir kulüptür.

NİSEM – 2012 Yılında TSF  Türkiye çocuk ligi takım yarışmalarında 67 il içinde Gaziantepte Türkiye 2. olan ilk ve tek kulüptür.

Bundan böyle Merkez şubemizi ÖZLÜCEYE taşıyarak  17 yıllık TSF Satranç ligi teçrübemiz engin deneyimimiz  eğitim kökenli  hocalarımız  ve Milli takımlar 18 yaş altı  oyunculardan sorumlu  baş antrenörümüz NECMETTİN   KORKMAZ  ve  arkadaşları ile satranç ve  çok deneyimli akıl oyunları hocalarımız ile ÖZLÜCEDE Cocuklarınızın eğitim öğretimine talibiz. Bu güne kadar yetiştirdiğimiz Dünya şampiyonu- Milli takım oyuncuları pek çok  Bursa şampiyonları yanında kendine güvenebilen özgüveni yüksek, dikkat dağınıklığı giderilmiş , hayatın tüm alanlarında özellikle  okul derslerinde başarılı oyuncular yetiştirmek azmindeyiz.

Yerimiz: Saygın kent bitimi Özlüce park içindeki ZEKA VADİSİ KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ nde  9  Eylül 2017 de  eğitime  başlıyoruz.       – Grup kurulması halinde hafta içi-haftasonu-akşam her yaş ve her seviyede eğitim verebiliriz.

NOT: NİSEMİN geçmişini  sitemizin  sol altta 1 den başlayan sayfaları tıklamak yada sağ altta arşivden  inceleyebilirsiniz.

 

 

Share