Polonya’dan 9 Madalya ile geldik.

Milli Takım antrenörlerimizden kulübümüz  NİSEM in baş antrenörü    Necmettin Korkmaz’ ın da görev aldığı 2018 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası, 29 Haziran-08 Temmuz 2018 tarihleri arasında Polonya’nın Krakow şehrinde gerçekleşti.

23 ülkeden 325 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada ülkemizden ise 35 sporcumuz yarıştı.

Şampiyonada oldukça başarılı bir performans sergileyen sporcularımız şampiyonanın ilk yarısı sonucunda da birçok kategoride liderliği elinde bulundurdu.

Ülkemiz bu büyük şampiyonaya 25 galibiyet, 7 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile oldukça güzel bir başlangıç yaptı. Turnuvaya oldukça başarılı bir şekilde başlayan kafilemizde 3 tur sonunda 35 sporcumuzdan 7’si yoluna tam puan ile devam etti.

30 Haziran 2018 tarihinden bu yana Polonya’nın Krakow şehrinde düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasında bir haftalık süren uzun bir maratonun ardından kafilemiz 12 kategoride 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.

Derece elde eden sporcularımızı kutluyor, şampiyonada ülkemiz adına yarışan tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Sporcularımıza destek olan antrenörlerimize, velilerimize ve tüm kafilemize teşekkür ediyoruz.

Share