TROYA ULUSLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Çanakkalede 4-10 Agustos 2012 tarihleri  arasındaki uluslar arası satranç turnuvası tamamlandı. Bu  turnuvada Bursa ve Nisemi temsilen yarışan oyuncularımız ve hocamız bir turnuva deneyimi daha kazanarak Çanakkaleden döndüler.

3 grupta oynanan maçlarda ,Büyükler katagorisinde (  164 oyuncu ) yarışan 22 yabancı ünvanlı  oyuncu içinde Nisemin Bursa şampiyonu Milli takımlar antrönürü  hocamız Necmettin KORKMAZ , GM Kıvanç HAZNEDAROĞLU nun 7.5 puanla birinci olduğu  A grubunu birkaç GM ve İM yi geride bırakarak   6.5  puanla 12 .olarak turnuvayı tamamladı.

B grubunda yarışan   284  oyuncu içinde yarışan NİSEMİN şampiyonları başarılı maçlar cıkarmalarına karşın topluca ilk sıralarda   derece beklediğimiz oyuncularımızın   şanssız bir iki maçına hepimiz üzüldük.

Türkiyenin deneyimli  284 oyuncusunun yarıştığı turnuvayı 8 puanla Serkan GÜDER kazanırken ilk 30 içinde yer alan NİSEMLİ lerin tamamını ilk onbeş içinde görmeyi bekliyorduk …Bu sefer olmadı ama  takım olarak  Çocuklar TÜRKİYE ikincisi olan bu kadromuzun bundan sonraki turnuvalarda bunu başaracak gücümüzün olduğunu biliyor ve oyuncularımıza son derece güveniyoruz.

Turnuvayı İlyas Berkcan KÖŞKER   6.5 puanla 18. sırada bitririrken Berkcanı   6 puanla Atakan SAYIN-Canberk KARACAN-Ege ÇELİK-Anılberk ERDOĞAN-Çiğdem ONUR takip ettiler. Turnuvada yarışan diğer oyuncularımız Altuğ Umut KARADEMIR  5 puan Hakan Arda AYDIN  ve Ozan ÖNAL  4.5 puanla tamamladılar.

Kadınlar grunu  ise    Gürcistandan  Choladze  MARIAM  7 puanla birinci bitirdi.

NİSEMİN hedefleri çok büyük , gelecek NİSEMLİLERİN . Hocamızı  ve oyuncularımızı kutluyoruz.

 

p

Share