TÜBİTAK MATEMATİK ŞAMPİYONU NİSEMİ UNUTMADI!.

Tübitak  (Türkiye Bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu) ‘ın düzenlemiş olduğu İlköğretim okulları arası Türkiye Ulusal bilim olimpiyatlarında Türkiye 1’si olan Fatih KALEOĞLU  bu başarısı ile Ankara’da bir Fen Lisesi kazandı.

Nisem ‘de uzun yıllar aldığı satranç Eğitiminin akademik  başarısında önemli bir etken olduğunu vurgulayan Fatih,gayesinin bir bilim adamı olarak ülkesine hizmet etmek olduğunu söyledi.Satrancın her zaman hayatının bir parçası olarak kalacağını da belirtti.

Nisem de aldığı satranç Eğitimi ile Nisemin 1 .lig kulübü Tophane Meslek Lisesi Spor kulübüne  yükselip   Türkiye 1. liginde oynayan  Fatih KALEOĞLU satranç ve Eğitim hayatının  ,planlı,disiplini bir şekilde hareket edildiğinde nasıl başarıya bir arada gidebileceğinin canlı bir örneği.

Nisemde aldığı Eğitim sırasında gerek efendi kişiliği,gerek sportmen durusu,gerek çalışkanlığı ile her zaman örnek bir öğrenci olan fatihin başarıları bunlar ile de bitmiyor.

Yunanistanda yapılan Genç Balkan matematik olimpiyatlarında Milli takım olarak ve bireysel olarak birincilik elde etti.

12 Mayısta Arnavutlukta yapılacak olan uluslararası matematik olimpiyadına katılacak olan fatih,ardından Temmuz ayında Kolombiyada yapılacak olan uluslararası Tübitak Dünya matematik olimpiyadına katılacaklarını belirtti.

Bu iki büyük Olimpiyat da Fatih’e ve arkadaşlarına başarılar dileriz.

Nisem  Ailesi olarak Fatih ile gurur duyuyor ,Satranç ve Eğitim hayatında daha nice başarılar dilyoruz.

Bir turnuva sonu FATİH KALEOĞLU Bursa şampiyonu ANIL+ ADA (İkinci +Üçüncü )

 

 

Share