TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA CANBERKİN BÜYÜK BAŞARISI

 

 Antalyada 21.ocak 2012 gününden beri devam eden Türkiye 7-12 yaş küçükler satranç şampiyonası bugün yapılan ödül töreniyle sona erdi.

11 yaş genel katagoride Türkiye’nin en başarılı 154 oyuncu içinden NİSEMİN yıldız oyuncularından CANBERK  KARACAN eş puanla birinciliği paylaştı.

11 yaş kızlarda NİSEMİN yıldızlarından ÇİĞDEM ONUR  58 oyuncu içinden 7 puanla Milli takımda heryıl olduğu gibi yerini aldı.

Turnuvaya katılan NİSEMİN diğer oyuncuları birbirinden güzel oyunlarla gelecekte büyük umutlar verdiler.

12 yaşta her geçen gün oyununu geliştiren ATAKAN SAYIN (6 puan) EGE ÇELİK (5.5 puan) ERİM TURGUT EMEL(4.5 puan) turnuvayı tamamladılar.

11 yaş genelde CANBERKİN dışında HAKAN ARDA AYDIN (5.5 puan) ALTUĞ UMUT KARADEMİR (5.5 puan) OZAN ÖNAL (4.5 puan)

Turnuvaya ilk defa katılan yeni yıldızlarımız beklediğimizin çok üstünde oyunlar çıkararak bizleri hem çok sevindirdiler hemde gelecekle ilgili cok cok umutlandırdılar.

Yaşı küçük olduğundan bu sene Antalyaya götüremediğimiz küçük yıldızımız FURKAN ÖZTÜRK (2006) dışındaki NİSEMİN küçüklerinden YAĞIZ GALLEVCİ (5.5) ARDA BURAK ATAER(5.5) EGE ÇABITKAN (4.5) AHMET BURAK BAYRAMOĞLU (4.5)ATABERK AYDIN (4.5) EFE YILDIRIM (4.5) ARDA YILMAZ (4.)  puanla ilk katıldıkları Türkiye çapındaki bir  turnuvada bu kadar başarılı sonuç almaları son derece sevindiricidir.

 Milli takıma giren CANBERK KARACAN ve ÇİĞDEM ONUR  u tebrik eder  başarılı maçlar çıkaran tüm  oyuncularımızı kutlar ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan velilerimizede teşekür ederiz. 

Bu başarıları bize yaşatan NİSEMİN başarılı antrönürlerimizide kutluyoruz.

Share